• Dews Mascot

ГЕРОЙ УКРАЇНИ, ЯКИЙ ПОТОПИВ «МОСКВУ»

Оновлено: 9 серп.
 

Герої, яких мало хто знає. Але Батьківщина повинна знати своїх Героїв, пишатися ними і ставити на взірець.

Це – Головний конструктор Державного ККБ «Луч», де і було виготовлено українську крилату ракету «Нептун». Олег Павлович Коростильов - доктор технічних наук (2008), професор, член-кореспондент Національної Академії наук України (травень 2021). Генеральний конструктор — генеральный директор конструкторського бюро «Луч» (с 2003). Герой України (2020).

Українець Олег Павлович народився у сім’ї військових. Виріс на Україні і Білорусії, так як сім’я офіцера часто переїздила на нові місця. Міцний фундамент українського патріотизму заклала йому бабуся, яка проживала на Рівенщині. «Це був скарб народної мудрості»,- згадує Олег Павлович.

Як і Юрій Гагарін, з юності закохався в авіацію. Вивчав літаки, літав на них в аєроклубі, стрибав з парашутом. Тому без вагань поступив до Київського інституту цивільної авіації. Після успішного закінченні ВУЗу повністю поринув у ракетну техніку.

У 90-х роках минулого століття, після здобуття Україною незалежності, ракетна промисловість опинилася майже на задвірках свого розвитку та існування. Головні керманичі молодої держави, сповідуючи комуно-соціалістичні ідеали, вкорінивши у своїх мізках меншовартість перед «старшим братом», вважаючи його союзником, другом і братом, впевнено ставали на шлях пацифістів. Мовляв, навіщо нам така велика армія, навіщо нам ядерна і ракетна зброя? Ми ж проголошуємо нейтралітет до всіх держав, на нас також ніхто нападати не буде, бо ми отримали статус національної безпеки, підписавши Будапешський меморандум з провідними країнами світу, в тому числі і з Росією.

Фінансування, раніше престижного і перспективного ракетного КБ опинилося на правах бідного сиротинця. Заводи і комбінати, фабрики і заводи, які швидко «прихватизували» спритні ділки і політики, з метою накопичення стартового і легкого капіталу, різали обладнання і верстати на металобрухт і відправляли за кордон, заробляючи швидко свої перші мільйони. Така була спокуса і для керівників КБ.

Проте, тут виявилися справжні не тільки фанати своєї справи, а й віддані патріоти своєї держави. Вони не отримували зарплату по декілька місяців, але вперто і самовіддано ходили на роботу і працювали на своїх робочих місцях, створюючи новітні системи ракет. Більше того, керівництву КБ вдалося все ж таки переконати державних мужів, що на новітніх зразках зброї можна також добре заробляти державі, отримувати чималу валюту для поповнення худого бюджету.

Україна багата на розумні голови. "В Україні є хороші системи локації, тобто станції виявлення і цілевказівки, системи радіокорекції, станції забезпечення командної системи управління ракетою, ну і, відповідно, приймальна частина, яка повинна знаходиться на ракеті та знову такі головка наведення (ГСН)", - зазначив Генеральний конструктор-Генеральний директор.

"Ось ці елементи високої технології й дають підстави говорити, що ми здатні зробити свій стокілометровий комплекс. Технічне завдання, аванпроекти й так далі. Це все є, і ми рухаємося (далі). Питання тільки в фінансуванні", - додав він.

"Розробити такий комплекс можна за 40-50 мільйонів доларів. Ми готові це зробити. Але для цього повинна бути воля - політична, фінансова та воля генерального замовника (Міноборони)", - наголосив очільник ДККБ "Луч".

Порівняно невелика ціна зумовлена тим, що більша частина потенційних елементів нового комплексу вже виробляється в нашій країні. "У цьому випадку, коли ми говоримо про такий комплекс, ми говоримо про ракети залпового вогню, тобто "Вільху". Вона має приблизно потрібний калібр, вона має приблизно потрібну вагу, дальність. І ми готові її забезпечити головкою (ГСН) при відповідній системі наведення і розробити, виготовити комплекс ППО на 100 км", - відзначив Олег Коростельов.

"Це абсолютно реально. Для цього потрібно, за нашими підрахунками, близько 2-2,5 років. Тобто приблизно той час, який у нас пішов на "Нептун", - наголосив він.

Надзвичайно важко створювати високоточні і класні сучасні ракети, коли бюджет нульовий, а той від’ємний, коли президент Янукович наставляв міністрами ЗСУ потенційних не просто «рускоязичних», а й справжніх агентів ФСБ, громадян Російської федерації. Це такі як - Саламатін Дмитро Альбертович (08.02. 2012 —24.12. 2012), Лебедєв Павло Валентинович (24.12. 2012 — 27.02. 2014) Після втечі Януковича Лебедєв утік з України ще до офіційної відставки. Був присутній у Кремлі на зібранні з нагоди початку тимчасової окупації Криму Росією. 24 червня ДБР повідомило про підозру Януковичу, Лебедєву та Дмитру Саламатіну у скоєнні державної зради.

Вчених багато, але лідерів, отаманів, ведучих, які б змогли об’єднати понад 20 підприємств і організацій в один висококласний оркестр у виготовленні сучасної, високоточної і такої необхідної ракетної зброї – є лише одиниці. Таким і є Олег Павлович Коростильов, Герой України, який потопив «Москву».

(Автор використав матеріали, які доступні широкому загалу інформаційного простору).

(https://defence-ua.com/news/oleg_korostelov_ukrajina_zdatna_rozrobiti_vlasnij_kompleks_ppo_z_dalnistju_100_km_za_kilka_rokiv-1196.html).


 

Середюк Олександр 70 років

13 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Вакуум