• Dews Mascot

Чернігів. Місто легенд ... місто Герой 

Затишні сквери, зелені парки, старі собори і нові пам'ятники, все гармонійно поєднується в історичному місті Чернігові...місті легенд.


Чернігів абсолютно спокійний і мирний не являв ні для кого загрози. Російські війська мали пройти через нього не зупиняючись, мов рівною дорогою.


З часів Київської Русі чернігівці не раз боронили своє місто. Сучасні мешканці - їх достойні нащадки, адже Чернігів вмить став великою і сильною скелею. Одні боронили місто, інші зайнялися волонтерством, хтось залишився в укритті, боячись вийти...але при цьому, всі об'єднались, всі допомагали одне одному. Туди, де були діти, приносили їжу й одяг. Там, де горіло, всім кутком бігли гасити пожежу, ігноруючи сигнали тривоги, адже потім не буде чого рятувати. Стареньким діставали ліки. Разом боялись, разом вірили, разом чекали на перемогу. Ми всі різні, але думки і мрії були у всіх однакові.


П'ять тижнів блокади. А потім - безлюдні вулиці, понівечені будівлі, похмуре і розбите місто, невідомість і розпач. Вигнали ворога, стихли обстріли, мешканці міста почали виходити по справах. Всі обережні, налякані, однак на суворих обличчях з'являлися посмішки, коли бачили дітей. Це була та біблійська гілочка, яку приніс голуб після потопу. Це був символ відродження і надії.


А потім все частіше в цьому російськомовному місті лунала українська мова. Пішли в музеї пам'ятки російської культури. З'явились нові назви вулиць, вже на честь українських діячів. Ця війна стала каталізатором українізації. На жаль у нас багато втрат, однак саме зараз ми згадали хто ми є і повертаємо собі нашу Україну...хтось на фронті, а хтось в середині себе.


Мій герой - мій Чернігів. Тихе і мирне місто, яке за потреби випустить пазурі і порве всіх, хто захоче звільнити його від затишку, краси, звичного життя, від Батьківщини. Чернігів - це Україна!!!


З 6 березня 2022 року Чернігів - місто Герой.


 

Тетяна Євтушенко

40 років

9 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Вакуум